Lokalna Grupa Działania "GNIAZDO"
Nawigacja
Rada Decyzyjna
Ogłoszenie o naborze
Materiały na Walne Zebranie 2015
Dokumenty
-
Aktualności
LGD Gniazdo
Zarząd
Loga do pobrania
Media o nas
Projekty współpracy
Projekty Beneficjentów
Gminy:
Bolimów
Głuchów
Godzianów
Lipce Reymontowskie
Łyszkowice
Maków
Nowy Kawęczyn
Skierniewice
Słupia

Kalendarz imprez
Leader+
PROW 2014-2020
Galeria
Bank pomysłów
Ciekawe linki
Kontakt
Mapa
Dokumenty - Schemat II Leader
Sprawozdania OPP
Archiwum Newsów

English:
About LGD Gniazdo
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło


Witamy
Serdecznie witamy Państwa na stronie Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "GNIAZDO"

http://europa.eu/index_pl.htm http://www.minrol.gov.pl http://www.leaderplus.org.pl http://www.skierniewice.bs.net.pl http://www.lodzkie.plhttp://ksow.pl/ http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020 Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszego funpage
Ogólnopolski Konkurs Dożynkowy dla Kół Gospodyń WiejskichW związku z wszechobecnym świętowaniem dożynek przez Koła Gospodyń Wiejskich w całym kraju - ogólnopolski portal mojeKGW.pl ogłosił wielki konkurs na wyjątkowy wieniec dożynkowy – „Zbierzcie kłosy na wieniec!” Autorzy zwycięskiego wieńca odwiedzą Grób św. Jana Pawła II w Watykanie!

Admin dnia 21 sierpień 2015 08:30 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
ANKIETA - KONSULTACJE SPOŁECZNE PRZYGOTOWANIA LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU PROGRAMU LEADER PROW NA OKRES 2014-2020
Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - „Gniazdo” przygotowuje program działań na lata 2014-2020. Prosimy o podzielenie się spostrzeżeniami nt. dotychczas realizowanych projektów i pomysłami, jakie działania należy uwzględnić w nowym okresie. Wyniki konsultacji (wypełnienie poniższej ankiety ) stanowić będą znaczący element przy konstruowaniu nowych celów i przedsięwzięć w Lokalnej Strategii Rozwoju. Ankieta jest anonimowa (nie wpisujemy danych osobowych ani adresu).
ANKIETA - KONSULTACJE SPOŁECZNE PRZYGOTOWANIA LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU PROGRAMU LEADER PROW NA OKRES 2014-2020

Admin dnia 10 sierpień 2015 13:02 0 Komentarzy · 34 Czytań · Drukuj
Konsultacje społeczne w sprawie Lokalnej Strategii Rozwoju


Admin dnia 30 lipiec 2015 10:53 0 Komentarzy · 64 Czytań · Drukuj
Konkurs "Ogrody kwiatami malowane - powrót do tradycji"


Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs pt. "Ogrody kwiatami malowane - powrót do tradycji". Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają tradycyjne, kwiatowe ogródki na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w województwie łódzkim.
Zgłoszenia przyjmowane są do 20 sierpnia. Bliższych informacji udzielają pracownicy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego Panie Kinga Nowak i Beata Łukasik 46/833 37 77.
W załączeniu formularz zgłoszeniowy.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://spk.parkilodzkie.pl/ogrody-kwiatami-malowane-powrot-do-tradycji-konkurs-na-ukwiecony-przydomowy-ogodek,1230.html

formularz zgłoszeniowy - konkurs ogródki

Admin dnia 20 lipiec 2015 11:17 0 Komentarzy · 121 Czytań · Drukuj
Relacja z Festynu sportowego w Makowie


13 czerwca na kompleksie boisk Orlik w Makowie odbył się Festyn Sportu i Rodziny pod hasłem „Jestem FIT! Chcę żyć zdrowo, na sportowo”. Organizatorem Imprezy był Urząd Gminy Maków, Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie, UKS Maków. Akcja zachęcała młodzież z gminy Maków oraz ich rodziny do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Promowała również zdrowe odżywianie. Rozegrano turniej piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt oraz m.in. konkurencje sportowe: spacer farmera, narty zbiorowe, rzut kaloszem na odległość, biathlon.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka, który od 16 lat trenuje akrobatykę.
Na Festynie nie mogło zabraknąć Lokalnej Grupy Działania-„Gniazdo”, która chętnie włącza się w inicjatywy prospołeczne na rzecz mieszkańców z terenów wiejskich. Stowarzyszenie wystawiło namiot promocyjno-informacyjny oraz zorganizowało konkurs wiedzy o Lokalnej strategii rozwoju, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody książkowe o zdrowej żywności.
Przygotowany został również pokaz filmów o zdrowym odżywianiu „Śmietnik w mojej głowie”. Krótkie filmiki opowiadały o szkodliwości cukrów i tłuszczy, efekcie jo-jo, zgubnym wpływie reklam na nasze wybory produktów w sklepach. Filmiki cieszyły się zainteresowaniem, gdyż aktorzy byli właśnie w wieku gimnazjalnym, co przemawiało do uczniów
Admin dnia 24 czerwiec 2015 08:20 0 Komentarzy · 122 Czytań · Drukuj
Relacja z Imprezy podsumowjącej działalność Stowarzyszenia LGD-Gniazdo w okresie programowania 2007-2013.

Relacja z Imprezy podsumowjącej działalność Stowarzyszenia LGD-Gniazdo w okresie programowania 2007-2013.


14 czerwca na terenie Gimnazjum im. Marii Rodziewiczówny w Żelaznej gmina Skierniewice odbyła się „Impreza podsumowująca działalność Stowarzyszenia LGD-„Gniazdo” w okresie programowania 2007-2013”. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla gości odwiedzających imprezę jak i dla przedstawicieli gmin członkowskich.
Najmłodsi mogli wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, którą udostępniła OSP Głuchów. Atrakcja ta cieszyła się dużą popularnością, o czym świadczyła kolejka zainteresowanych. Poza tym czekała wystawa szynszyli, drobi ozdobnego i użytkowego oraz królików. W osobnych zagrodach były także owce z jagniętami, które można było pogłaskać. Miłośnicy koni i kucy mieli okazję podziwiać te zwierzęta z bliska. Na chętnych czekała darmowa przejażdżka bryczką.
Przez cały czas trwania Imprezy można było zgłaszać kupony konkursowe w konkursie wiedzy o Lokalnej strategii rozwoju LGD-„Gniazdo”. Do wygrania były piękne albumy. Ponadto gminy członkowskie Głuchów, Godzianów, Lipce Reymontowskie, Maków, Skierniewice, Słupia przygotowały stoiska wystawiennicze na których zaprezentowały dorobek kulturowy swojej gminy, a także projekty na finansowanie, których pozyskały środki za pośrednictwem LGD-„Gniazdo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.
 Gminę Głuchów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Wysokienice.
 Gminę Godzianów Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Nad Stawem.
 Gminę Lipce Reymontowskie Ochotnicza Straż Pożarna Wola Drzewiecka.
 Gminę Maków Koło Gospodyń Wiejskich Krężce.
 Gminę Skierniewice Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Żelaznej.
 Gminę Słupia Urząd Gminy Słupia.
Specjalnie dla organizacji przeprowadzono 3 konkursy .
 Konkurs na „Wystrój stoiska”.
 Konkurs na „Tradycyjną potrawę”, w którym Jury popróbowało przepysznych pierogów z truskawkami, sernika słupieckiego, kaszy gryczanej ze skwarkami, pyz z mięsem, chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym.
 Konkurs na „Piosenkę ludową” .
Do wygrania były cenny i przydatny sprzęt gospodarstwa domowego, więc konkurencja była wysoka.
Przybyli goście podziwiali serwety, zdjęcia pamiątkowe, bukiety kwiatów z bibuły i inne wyroby rękodzielnicze zaprezentowane przez przedstawicieli swoich gmin. Można było posmakować domowego ciasta, chleba ze smalcem i ogórkiem oraz innych smakołyków. Piękny występ dał także zespół dziecięcy „Wysokieńskie panienecki”. Impreza przebiegła w radosnej i rodzinnej atmosferze.Admin dnia 16 czerwiec 2015 08:08 0 Komentarzy · 132 Czytań · Drukuj
Impreza podsumowująca działalność Stowarzyszenia LGD-"Gniazdo"

Admin dnia 10 czerwiec 2015 15:45 0 Komentarzy · 197 Czytań · Drukuj
Konferencja podsumowująca realizację projektu współpracy "Szlakiem kultur obszaru stowarzyszeń" (SKOS)22 maja o godz. 1300 w siedzibie LGD – „Gniazdo” odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu współpracy pod nazwą „Szlakiem kultur obszaru stowarzyszeń”. Gości powitał Wiceprezes Zarządu LGD - „Gniazdo” pan Krzysztof Grabowski. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście z lokalnej grupy działania ze strony koordynatora jaki i partnera projektu tj. Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mroga”. Na konferencji przedstawiono prezentację multimedialną, która przypominała o celach, zadaniach i rezultatach projektu. Przedstawiciele stowarzyszeń omówili istotne zagadnienia projektowe, w tym napotkane problemy, ale także i pozytywne wydarzenia. Dyskutowano o podjęciu inicjatyw w celu ożywienia ruchu turystycznego i organizacji imprez turystycznych jak rajdy rowerowe na nowo wytyczonych szlakach. Każdy z gości otrzymał bezpłatny informator turystyczny pt. „Od muzeum do muzeum” wydany w ramach realizacji projektu działanie 4.21 „Wdrażanie projektów współpracy” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Publikacja promuje szlaki turystyczne obszaru działania LGD-„Gniazdo” i LGD „Mroga”.
Zachęcamy do lektury.
Admin dnia 25 maj 2015 13:08 0 Komentarzy · 150 Czytań · Drukuj
Konferencja podsumowująca realizację projektu współpracy "Podniesienie atrakcyjności turystycznej obszarów stowarzyszeń" (PATOS)


22 maja o godz. 1000 w siedzibie LGD – „Gniazdo” odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu współpracy pod nazwą „Podniesienie atrakcyjności turystycznej obszarów stowarzyszeń”. Gości powitał Wiceprezes Zarządu LGD - „Gniazdo” pan Krzysztof Grabowski. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście z lokalnej grupy działania ze strony koordynatora jaki i partnera projektu tj. LGD „Kraina Rawki”. Na konferencji przedstawiono prezentację multimedialną, która przypominała o celach, zadaniach i rezultatach projektu. Przedstawiciele stowarzyszeń omówili istotne zagadnienia projektowe, w tym napotkane problemy, ale także i pozytywne wydarzenia. Dyskutowano o podjęciu inicjatyw w celu ożywienia ruchu turystycznego i organizacji imprez turystycznych jak rajdy rowerowe na nowo wytyczonych szlakach. Każdy z gości otrzymał bezpłatny informator turystyczny pt. „Z biegiem Rawki” wydany w ramach realizacji projektu działanie 4.21 „Wdrażanie projektów współpracy” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Publikacja promuje szlaki turystyczne obszaru działania LGD-„Gniazdo” i LGD „Kraina Rawki”.
Zachęcamy do lektury.


Admin dnia 25 maj 2015 13:00 0 Komentarzy · 152 Czytań · Drukuj
a

Admin dnia 15 maj 2015 15:23 0 Komentarzy · 220 Czytań · Drukuj
Realizacja projektu współpracy „Szlakiem Kultur Obszaru Stowarzyszeń" (SKOS)


Projekt współpracy „Szlakiem kultur obszaru stowarzyszeń” realizowany był wspólnie z LGD „Mroga”, na podstawie Umowy nr 00032-6931-UM0507304/13 z dnia 17 czerwca 2014r. zawartej z Samorządem Województwa Łódzkiego w ramach „Wdrażania projektów współpracy” w zakresie operacji polegającej na realizacji projektu współpracy objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki i poprawa atrakcyjności obszarów działania LGD-„Gniazdo” i „Mroga” oraz zwiększenie wykorzystania lokalnych zasobów ludzkich, przyrodniczych i turystycznych.

Zadania przewidziane do realizacji w ramach projektu:

¨ Wytyczenie i oznakowanie 31 km „Szlaku Łącznikowego”. Na obszarze LGD - „Gniazdo” (gmina Lipce Reymontowskie) i LGD „Mroga” (gmina Brzeziny). Szlak prowadzi od Muzeów w Lipcach Reymontowskich do Muzeum Regionalnego w Brzezinach.

¨ Wytyczenie i oznakowanie 69 km „Szlaku Kultury Księżackiej”. Obszar LGD - „Gniazdo” (gminy Nieborów, Kocierzew Południowy, Chąśno, Kiernozia, Zduny, Łowicz;

¨ Odnowienie szlaków „Kultury Janisławickiej” „Radziwiłłowskiego”;

¨ Wykonanie 4 obiektów małej architektury i 2 tablic informacyjnych służących turystom i lokalnej społeczności (miejsca odpoczynku turysty tj. zadaszone wiaty, stoliki i ławki na trasie „Szlaku Łącznikowego” i „Kultury Księżackiej”. Obszar LGD - „Gniazdo”:

Miejsca odpoczynku turysty
 Chąśno gm. Chąśno – przy boisku „Olimpia Chąśno”.
 Kiernozia gm. Kiernozia – przy Cmentarzu Wojennym.
 Nowy Złaków gm. Zduny – przy kościele p.w. Wszystkich Świętych.
 Pilaszków gm. Łowicz – przy skrzyżowaniu szlaków.

Tablice informacyjne
 Lipce Reymontowskie gm. Lipce Reymontowskie – przy Urzędzie Gminy Lipce Reymontowskie.
 Maurzyce gm. Zduny – przy Skansenie.

¨ Opracowanie i wydanie publikacji promującej nowo wytyczone szlaki oraz prezentujący atrakcje gmin członkowskich obydwu Lokalnych Grup Działania.

¨ Zorganizowanie konferencji podsumowującej realizację projektu.

Budżet projektu wyniósł 69 721,46 zł.

Zakończenie realizacji projektu – maj 2015r.Mapy do pobrania


Admin dnia 07 maj 2015 11:05 0 Komentarzy · 173 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
Losowa fotografia


Miejsca odpoczynku turysty i tablice informacyjne PATOS
Copyright ©2007 LGD "Gniazdo"